Marka Helly Hansen była też sponsorem nagrody specjalnej – Helly Hansen The Most Alive Moments – przyznanej tej załodze, która swoją walką dała nam najwięcej radości i emocji.

 

Po konsultacjach z ekspertami magazynu Żagle (Waldemar  Heflich i Dominik Życki) i agencji Proevska PR (Milena Proevska) nagrodę Helly Hansen przyznaliśmy ekipie włoskiej, kierowanej przez Ettore Botticini.

 

Głodni sukcesów Włosi, dzięki serii zwycięstw w eliminacjach, awansowali bezpośrednio do półfinałów. Taka zwycięska passa dała im możliwość wyboru przeciwnika w półfinałach. Mogli wybrać słabszego, z którym już wcześniej wygrali – a tymczasem Botticini zdecydował, że w półfinale zmierzy się z Przemysławem Tarnackim, trzykrotnym zwycięzcą SMR oraz jedynym skipperem, któremu Włoch uległ podczas rundy eliminacyjnej. W półfinałowym  pojedynku Botticini musiał uznać wyższość Tarnackiego  - ale dał się zapamiętać jako najbardziej waleczny zawodnik tych regat.

 

Regaty wygrał Przemek Tarnacki z załogą, drugie miejsce zajęła polsko-szwajcarska ekipa, na czele której stanął Eric Monnin, trzecie miejsce zajęła załoga Karola Jabłońskiego.